Squat Bublina nabízí dva volné pokoje

Nedá se říct, že by squatting v této části světa nějak výrazně vzkvétal. Poslední roky je tu zvykem o squatování více mluvit a psát, než opravdu obsazovat prázdné budovy. Dělají se sice kampaně při kterých se prázdné budovy označují, ale přesto se v nich pak stejně nebydlí.

Zároveň tu ale vlastně přecejen nějaké ty squaty jsou, ikdyž nevzbuzují přílišný zájem. Možná, že v něčem nesplňují podmínky stereotypních pohledů na to jak se to má dělat. Možná mají hromadu nedostatků a jejich obyvatelé dělají různé chyby. Jenže, alespoň to je živoucí praxe, která je vždy zajímavější než pouhé nečinné teoretizování.

Squat Bublina se téměř tři roky snaží žít a rozvíjet se. Není to snadné a vyžaduje to hromadu energie. Bublina dnes není to, čím byla před rokem nebo dvěma roky. Bublina je proces neustálého vývoje, který se někdy odvíjí od jasných plánů, jindy prostě chaoticky plyne a přizpůsobuje se tomu, co bez varování přichází.

Bublina není otevřená každému, ale to neznamená absolutní uzavřenost. V současnosti jsou zde dva prázdé pokoje. Jsou k dispozici těm, kteří nemají kde bydlet nebo prostě jen nechtějí prodávat svůj život šéfům, aby pak mohli zaplatit nájem. V Bublině se životy neprodávají a nájem neplatí. V případě zájmu o bydlení je možné se domluvit přes e-mail: bublina(@)riseup.net

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.