Dva roky squatu Bublina

V roce 2019 byl obsazen squat Bublina aniž by bylo předem jasné, jak dlouho projekt vydží. Od toho momentu už uplynuly dva roky a nevypadá to, že by se blížil konec. Dokazujeme v praxi, že squatting je životaschopný i v našich podmínkách.

Squat přežil několik pokusů o vloupání i policejní obtěžování. Liberálové, kteří jindy squatting zahrnují do své populistické politiky, Bublinu povětšinou ignorovali, protože nesplňuje jejich stereotypní normy a očekávání. Nic si z toho neděláme. Nepotřebujeme je. Jedeme dál i bez jejich pozornosti a mediálního humbuku.

Squat Bublina je především náš domov, ale není jen tím. Lidé se zde potkávají při různých příležitostech. Jedí, debatují, plánují, organizují, tetují se, tvoří a vzájemně o sebe pečují. Možná to není nic velkého, ale nám to prostě dává smysl a chceme v tom pokračovat.

Nyní také máme k dispozici volný pokoj uzpůsobený na bydlení nebo zřízení uměleckého ateliéru. Přilehlý pozemek také může sloužit pro zahradničení nebo kutilství. V případě zájmu se ozvi na e-mail nebo se domluv osobně.

This entry was posted in General. Bookmark the permalink.